מרכז י.נ.ר

עבודות סמינריות

כניסה למשתמשים 27/11/2020 י"א כסלו תשפ"א
מאמרים לקריאה חופשית
636 תוצאות

קונפליקט זוגי כהזדמנות לצמיחה

זוגות רבים רואים בנישואין את פסגת אהבתם. הם בטוחים שברגע שמצאו את בן הזוג הנכון, הרי שמובטח להם חיים מאושרים. הם חולמים על יחסי ידידות מלאי חום , אכפתיות ואהבה. על זוגיות של שיתוף פעולה, תמיכה, קרבה ואינטימיות. אך לאחר תקופה קצרה (שלושה חודשים עד שנתיים) של אהבה רומנטית והתרוממות רוח ימצאו את עצמם בני הזוג מול חילוקי דעות  שעלולים להוביל לתחושה של חוסר סיפוק, כעס ותסכול היוצרים אווירת ריחוק המנוגדת בתכלית לציפיותיהם. זוגות רבים נבוכים כאשר הם מגלים שיש בניהם חילוקי דעות ואף מריבות. התחושה הראשונית היא שמריבות אלו מהוות סתירה לאהבה הקיימת בניהם, הם סבורים בטעות שחוסר היכולת שלהם לתקשר בהצלחה ובאהבה פירושו הוא שאין הם אוהבים זה את זה די הצורך. ולעיתים רבות יוותרו על החלום הזוגי היות והוא נראה להם בלתי אפשרי ליישום במציאות היומיומית.

בעבודה זו אדגים כיצד ניתן להפוך את הקונפליקט למקור של צמיחה. לשם כך אעסוק בהרחבה בשני המושגים העיקריים המופיעים בעבודה. 'קונפליקט' ו'צמיחה'. אביא גישות שונות והיבטים שונים הקשורים בשני המושגים ולבסוף אציג את הכלים להתמודדות עם הקונפליקט כך שאכן יהווה הזדמנות לצמיחה.

מאת: טלי כהן דפים: 22 תאריך: 26/10/2014 מחיר: ₪ 44.00 הזמן עכשיו

תקשורת זוגית יעילה המסייעת בפתרון קונפליקטים

זוגות מצליחים נחושים ומטפחים בשיטתיות את הנישואין שלהם. הם יודעים מה מועיל ומטפח את הזוגיות והם גם יודעים מאלו התנהגויות יש להימנע. הם מודעים לחוקי התקשורת ביניהם ומנסים לדון בדברים בצורה מכובדת ויעילה.

עבודה זו באה לחקור את מאפייני הקונפליקט הזוגי וגורמיו, כאשר שאלת המחקר העומדת בבסיס העבודה היא: כיצד יכולה תקשורת זוגית יעילה לסייע בפתרון קונפליקטים?

הפרק הראשון עוסק בתיאור ההתנהגות, כללי יסוד והמאפיינים של זוגות מצליחים.

הפרק השני סוקר את גורמי הקונפליקט – "צרכים מנוגדים", כפי שמכנה זאת דר' רבין, הסיבות למריבות בין בני זוג ,על פי שיטתו של הפסיכיאטר דר' פלדמן. פרק זה מציג גם את עמדתו של דר' הנדריקס לפיו מריבות זוגיות הם ביטוי לקונפליקטים פנימיים. הפרק סוקר גם את שלבי ההתדרדרות במערכת הזוגית ומנסה לענות על השאלה מה תפקיד המריבות בזוגיות? לסיום מונה פרק זה את המיתוסים החוסמים תקשורת בזוגיות.

הפרק השלישי סוקר מגוון כלים ליצירת תקשורת זוגית יעילה.

כלי אחד: שימוש במטלות התנהגות על פי דר' ג'ונסון. המטלות ההתנהגותיות מכניסות את הזוגות לעולם של יחסים מסוג חדש, שבו כל אחד מבני הזוג הינו אדם שלם ומובדל, אך עדיין מסוגל ויכול להישאר קרוב לבן הזוג ולקיים מערכת יחסים משותפת ואינטימית.

כלי שני: תוכנית ארבעת הנקודות של דר' דרייקורס, הכוללת כבוד הדדי, איתור הבעיה האמיתית, עריכת הסכם ולקיחת אחריות.

כלי שלישי: שינוי התפיסה על פי שיטת האימגו. שיבושי העבר משפיעים על התנהגותינו  בהווה ועל כן שינוי התפיסה מלמד שמותר לבטא חילוקי דעות, כל אחד צריך לקחת אחריות על הקונפליקט הפנימי שלו ולא להשליך על בן הזוג.

כלי רביעי: תוכנית שלושת היסודות הבסיסיים הדרושים ליצירת דיאלוג זוגי על פי שיטתה של דר' רבין והם: הרצון להבין את בן הזוג. אופי השיחה- בהירות ותמציתיות. ושימוש בהוזון חוזר, כלי שמוביל להבנה ושיפור היחסים הזוגיים.    

מאת: בלומה נורדמן דפים: 25 תאריך: 24/08/2014 מחיר: ₪ 50.00 הזמן עכשיו

התמודדות הורים עם התמכרויות אצל ילדיהם המתבגרים

הכרות ההורים עם מצבי קושי שונים בגיל ההתבגרות וכתוצאה מזה להכיר את האפשרויות שעלולות להביא למצבי התמכרות אצל המתבגרים. ולתת להם כלים להתמודד ולהכיל את המצב של ההתמכרויות אצל המתבגרים.
מאת: אסתי נברוצקי דפים: 42 תאריך: 08/11/2020 מחיר: ₪ 84.00 הזמן עכשיו

תפקיד בית הספר בתמיכה בתלמידים, ילדי הורים גרושים

בס"ד יהודית שטיין ת.ז 052789005 תקציר גירושין הם פתרון מקובל של מבוגרים לבעיה של נישואין אומללים, אולם לעתים רחוקות זהו הפתרון המועדף לילדים. יש שטענו כי קשיי הסתגלות ארוכי טווח שכיחים יותר במקרים של גירושין קשים יותר מאשר בעקבות מוות של אחד ההורים. במצבים אלה, בית הספר שהוא המסגרת הטבעית והמוכרת מבחינת הילדים צריך לספק מערכת תמיכה לילדים אלו. בליווי ובתמיכה נאותים של מערכת החינוך ניתן לעזור לילדים להורים גרושים להסתגל לקשיים הכרוכים בתהליך הגירושין, ובכך למנוע או לצמצם עד כמה שניתן את ההשלכות השליליות הכרוכות בתהליך זה. אי לכך, עבודה זו עוסקת בנושא תפקידו של הצוות החינוכי והטיפולי בבית הספר בליווי ובתמיכה בילדים שהוריהם בתהליך גירושין או לאחריו. שאלת המחקר שעליה עונה העבודה היא: מה הם קשיי ההסתגלות של ילד שהוריו בתהליך גירושין, כיצד משפיעים הגירושין על חייהם של ילדים, ומהם תפקידי צוות בית הספר בליווי ובמתן תמיכה לילדים אלו. גירושין הם צורה של אובדן משמעותי בחיי הילד. תהליך הגירושין הוא מוקד למצבי לחץ להורים ולילדים כאחד, כאשר במקרים רבים הילדים הם חלק מסלע המחלוקת. לאחר הגירושין הילד חווה שינויים משמעותיים, מערכת משפחתית משתנה למערכת משפחתית חד הורית והיחסים עם ההורה העוזב כרוכים לעתים רבות בקשיים רגשיים ועוגמות נפש. אמנם קיימים הבדלים בין תגובותיהם של ילדים, עם זאת הרגשות של ילדים הקשורים לגירושין של הוריהם הם בדרך כלל רגשות אשמה, חרדה, חוסר ביטחון, בושה ומבוכה, כעס, תסכול ורגשי נחיתות. יש כמה גורמים החוברים להגברת קשייהם של הילדים ובכללם חוסר ידיעה לגבי המתרחש, אובדן תמיכה הורית, נאמנות כפולה ועוד. נוסף להבדלים של אישיות, מזג ומבנה המשפחה, מצטרף גם גורם הגיל. אכן על פי מחקרים נמצא כי גילו של הילד בעת גירושי הוריו משפיע על איכות תגובותיו ועוצמתן. תפקידו של הצוות החינוכי בבית הספר לעזור לתלמידים שהוריהם התגרשו. העזרה תתבצע בטיפול יחידני ובשיחות פרטניות שבהן יוכל התלמיד לבטא את רגשותיו, חששותיו ולבטיו בעקבות גירושי הוריו ולקבל תמיכה וסיוע נפשי מהצוות. דרך יעילה נוספת המעלה את הדימוי העצמי ויכולת ההתמודדות של התלמיד, היא התערבות ייעוצית טיפולית בקבוצות קטנות. הקבוצה מהווה מקור תמיכה וקרובה ביחסים בין אישיים לילד השרוי במצב לחץ בעקבות גירושין. העבודה מתבססת על ספרות כללית אשר חלקה שייך לתחום הייעוץ החינוכי וחלקה עוסק בתהליכי גירושין והתמודדות של ילדים בתהליך זה.
מאת: יהודית שטיין דפים: 27 תאריך: 02/11/2020 מחיר: ₪ 54.00 הזמן עכשיו

השפעת הפרעת דחק פוסט טראומתית על מערכת היחסים הזוגית והמשפחתית

עבודה זו סוקרת את השפעת הפרעת דחק פוסט טראומתית על המערך המשפחתי, הזוגי והאינטימי של בני הזוג אשר אחד מהם נמצא כמי שסובל מהפרעה זו. סקירת הנושא נכתבה מתוך ספרים ומאמרים העוסקים בנושא , הכוללים מחקרים מהארץ ומהעולם. ראשית , יינתן הסבר אודות הגדרת ההפרעה לפי ה dsm-5, והשפעתה על אופן תפקודו של האדם הסובל ממנה בתחומים שונים בחיי היומיום. בהקשר של השפעת הפרעה זו על חיי הזוגיות יינתן הסבר אודות שביעות רצון מחיי הנישואין , וליבה של העבודה תעסוק בהשפעותיה השונות של ההפרעה על המערכת הזוגית והמשפחתית בתחומים שונים כגון: אינטימיות, מיניות , תפקוד הורי, התמכרות ועוד.. אשר בוודאי משפיעים על מערכת היחסים הזוגית ואשר משפיעים על מידת שביעות הרצון של בני הזוג מחיי הנישואים. לבסוף, יינתן הסבר אודות סוגי הטיפולים האפשריים, תוך חשיבות השותפות הזוגית במערך הטיפולי .נראה כי אכן לפוסט טראומה השפעה ניכרת על מגוון תחומים בחיי הזוגיות והמשפחתיות, וכי יש חשיבות רבה לנו כמטפלים, וכחברה להיות מודעים להשלכותיה הרבות של הפרעה זו על המערכת הזוגיות בבואנו לסייע לאנשים אלו .
מאת: יואל ליפו דפים: 32 תאריך: 16/09/2020 מחיר: ₪ 64.00 הזמן עכשיו

הקשר בין הפרעות ויסות חושי בקרב הורים לבין סגנונות הורות

בעבודה זו נעסוק בקשר שבין הפרעות בוויסות החושי בקרב הורים, לבין סגנונות הורות שונים. אם אכן קיים קשר שכזה, ייבחנו אילו סגנונות הורות מתאימים להורים הסובלים מן ההפרעה. בתחילת העבודה תיערך סקירה רחבה של הפרעות בוויסות החושי - הטיפוסים העיקריים של האנשים בעלי ההפרעה, וההשפעות לגבי הקלט החושי לפי המערכות שבהן נקלטת ההפרעה. בהמשך, יוצגו דפוסי התנהלות והתנהגות הורית על פי קריטריונים של שליטה הורית וקבלה הורית, ובנוסף תובא חלוקה לסגנונות הורות. בחלקה האחרון של העבודה יוצגו מחקרים מהשנים האחרונות שמראים כי הורים בעלי הפרעות בוויסות החושי עלולים לחוש הצפה חושית במהלך המפגשים שבינם לבין ילדיהם. המחקרים הוכיחו כי קיים קשר בין הפרעות בוויסות החושי בקרב הורים לבין שימוש בסגנונות הורות. ההורים הפגינו שימוש בסגנון הורות סמכותני מצד אחד או בסגנון הורות מתירני מן הצד האחר. כל זאת במטרה לנסות לשלוט במצב הסביבתי שבו הם נמצאים ובכך לנסות לשלוט בקלט החושי או להפחיתו. מחקרים נוספים סביב נושא זה יוכלו להועיל לאנשי הטיפול, למנחי הורים ולהורים עצמם, כדי להגיע לתכלית של איזון חושי ומשם לסגנון הורי שייטיב עם המשפחה כולה ויביא לרווחתה, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.
מאת: אורלי מילנר דפים: 29 תאריך: 09/09/2020 מחיר: ₪ 58.00 הזמן עכשיו

הכנה לחיי נישואין

תכנים להדרכה לחיי נישואים בפן ההילכתי והמעשי תוך כדי התייחסות להבדלים בין גברים לנשים
מאת: דנית בן חיים דפים: 23 תאריך: 07/09/2020 מחיר: ₪ 46.00 הזמן עכשיו

דרכים להצלחה בנישואין שניים

הדרכים להצלחה בנישואין שניים- נישואין שניים דורשת הכנה מאוד מבוקרת הן בני הזוג אחד לשני מבחינות רבות כגון: איך לבנות זוגיות מוצלחת,חששות בפן הרגשי,הכספי, הנפשי, התמודדות עם ילדים אחד של השני מזוגיות קודמת ולבסוף עצות ופתרונות לאתגר נישואין שניים.
מאת: אילנית הלן ברידזה דפים: 30 תאריך: 07/09/2020 מחיר: ₪ 60.00 הזמן עכשיו

האיחוד הזוגי והנפרדות בחיי הנישואין

חיי הנישואין מהווה מרחב בו אמורים שני אנשים המייצגים עולמות שונים לחבור יחד ולבנות לעצמם תא משפחתי וזוגי מאוחד, הבנת המשמעות של האיחוד נדרשת ביותר בכדי לדעת לייצר אותו ולהגשים באופן מוצלח את מטרתו. בפרק הראשון העבודה תסקור את המשמעות הגשמית והרוחנית של האיחוד הזוגי, ובה יבואו ההבדלים בין הרבדים השונים בנישואין המשלימים זה את זה, בין סיפוק ומילוי צרכים הדדית לבין חיבור מהותי של שתי חלקי נשמה אחת שמגשימה את ייעודה באמצעות כוח הנתינה. תוך הפניית זרקור אל צרכי ה'יחד' כקרבה אינטימיות ותלות הדדית האמורים להתממש בנישואין. הפרק השני יעסוק ב'נפרדות' בתוך האיחוד הזוגי, ובו יובהר שזוגיות מוצלחת אינה התמזגות סימביוטית אלא איחוד בין שתי ישויות עצמאיות עם מערכות שכליות ורגשיות נפרדות. העבודה תתמקד במהות המושג 'מובחנות' משמעותה והביטויים שלה, והבנת תהליך ההתפתחות המובחנות במעגל החיים. הפרק השלישי ירחיב על השלכות ה'מובחנות' בכינון הזוגיות ותועלתה בהתמודדות באתגרי החיים הזוגיים, ותדון בהשלכות של חוסר איזון בין צרכי ה'איחוד' לצרכי ה'נפרדות'.
מאת: יוסף ברוייער דפים: 33 תאריך: 28/08/2020 מחיר: ₪ 66.00 הזמן עכשיו

העלמת מידע לפני הנישואין

עבודה זו מנסה לחקור את ההיבט התורני של העלמת מידע מסוגים שונים לפני הנישואין. ממידע רפואי ועד מידע על מעשים שונים אשר נעשו בעבר. בעבודה ניתחתי את המקורות מספרות חז"ל ועד לשו"תים בני ימינו. כבר בימי חז"ל ישנה הסכמה כי ישנם תחומים אשר העלמת המידע מהווה הונאה אשר עלולה עילה לפירוק הנישואין. נשאלת השאלה מחד האם ישנם תחומים אשר בהם ניתן להסתיר מידע, ומה הן ההשלכות כאשר אכן אחד מבין שני בני הזוג הסתיר מידע מסויים, כאשר ההשלכות על הקשר הזוגי אינן באות לידי ביטוי במקורות.
מאת: חניטל אופן דפים: 29 תאריך: 27/08/2020 מחיר: ₪ 58.00 הזמן עכשיו

נישואים בגיל צעיר כמרכיב סיכון לבעיות בזוגיות או כסיבה לגירושין

בציבור הדתי חרדי ,אנו רואים הרבה יותר חתונות של זוגות שנישאים בגיל צעיר. בעבודה זו אנסה בעיקר לבחון את נושא "גיל הנישואים" : • האם וכיצד ישנה השפעה של גיל הנישואים על רמת הסיכון לגירושין ? • מהם הגורמים שיכולים להוביל לכך ? • חשוב לי מאוד לבחון כיצד ניתן להתמודד ולעזור ולחסן בפני תופעה זו ? בעבודה זו אפרסם תוצאות שאלון שהועבר בין זוגות נשואים שנשאו בגיל צעיר 19-23 וחלקם בגיל 24 ומעלה עד 27 לערך . והנתונים העולים ממנו .
מאת: זוהר ואנונו דפים: 24 תאריך: 26/08/2020 מחיר: ₪ 48.00 הזמן עכשיו

השפעת הגירושין על הדימוי עצמי של ילדים בגיל ההתבגרות

חשיבות המשפחה בהתגבשות הדימוי העצמי אצל מתבגרים הרחבה מהו התא המשפחתי הגדרת דימוי עצמי וערך עצמי הסבר מהו גירושין והשפעתה על הדימוי עצמי התמודדויות המתבגרים בתהליך הגירושיןן
מאת: גילה ישר דפים: 28 תאריך: 24/08/2020 מחיר: ₪ 56.00 הזמן עכשיו

השפעת העוני ודפוסי הפרנסה על זוגיות וגירושין

עבודה זו בוחנת ההשלכות של דפוסי פרנסה ועוני על חיי הזוגיות והגירושין. מטרת העבודה היא אם לעגן בספרות המחקר את הקשר בין היחסים הזוגיים לבין המצב הכלכלי, ואת ההשלכות של העוני על הנטייה לגירושין ועל חיי משפחות חד-הוריות. שאלת המחקר שלה היא: כיצד משפיע המצב הכלכלי במשפחה על יחסי הכוח בזוגיות, על הנטייה לגירושין ועל ההורים הגרושים? במענה לשאלה זו סוקרת העבודה את המושג "עוני" על פי ההגדרה היחסית וההגדרה המוחלטת, ומציגה מושגים של עוני בהקשרים שונים. כמו כן נבחנים בה הגורמים לעוני בישראל. בעבודה מוצג גם הנושא של דפוסי הפרנסה בהקשר הזוגי, ומוצגים יחסי הכוח הזוגיים על פי שתי תיאוריות: גישת המשאבים היחסיים וגישת האידאולוגיה המגדרית. דיון זה כולל התייחסות לאסטרטגיות לפתרון קונפליקטים זוגיים ולחלוקת התפקידים בבית. בנוסף, הסקירה מדגישה את ההשלכות של עוני על זוגיות וגירושין, הן מבחינת הנטייה לגירושין והן מבחינת החיים לאחר הגירושין. המסקנות מובילות להבנה שיחסי הכוח בזוגיות מושפעים במידה רבה ממצבם הכלכלי של בני הזוג, ממאזן המשאבים ומתפיסות מגדריות ביחס לדפוסי הפרנסה. כמו כן, מצב של עוני עשוי להחמיר קונפליקטים בזוגיות ולהוביל לגירושין. גם לאחר הגירושין, חווים שני הצדדים קשיים כלכליים, ואלה בולטים במיוחד בקרב אימהות חד-הוריות. בהתאם לכך מומלץ לפתח מענים בנושא הן כדי למנוע גירושין ולשפר את היכולת של בני הזוג לפתור קונפליקטים בזוגיות, וכן כדי לסייע להורים גרושים בהתמודדות עם עוני.
מאת: נתנאל מלאייב דפים: 31 תאריך: 19/08/2020 מחיר: ₪ 62.00 הזמן עכשיו

מעורבות הורים בבית הספר

נושא העבודה הינו השפעת מעורבות הורית בבתי הספר על איכות חינוך הילדים. במהלך השנים, מעורבות ההורים בנעשה בבית הספר הולכת וגדלה. עבודה זו באה לבדוק האם מעורבות זו מועילה או מזיקה לחינוך הילדים, ולהבין מה הדרכים היותר נכונות לקיום מעורבות זו כדי להגיע לתוצאות טובות יותר. הדרך בה נחקר הנושא הוא על ידי ספרות מקצועית מהארץ ומהעולם, בשילוב הידע שרכשתי במהלך הלימודים במרכז ינ"ר. מסקנות העבודה מעלות שמעורבות ההורים יכולה להועיל מאוד לפיתוח הילד, אך חשוב שזה יתבצע בהתאם לכללים ברורים, אחרת זה יכול לגרום לנזקים. נמצא גם שיש רמות שונות של מעורבות ושותפות אפשרית, ולרוב נמצא שככל שרמת השותפות עולה, כך יש שיפור בהישגי התלמידים מבחינה לימודית והתנהגותית. לכן יש לבנות מנגנונים מסודרים לעבודה מול ההורים ומול הקהילה, וכן מנגנונים להנחיית המורים בדרכים הנכונות כדי להסתייע בכלי חשוב זה במקום להיבהל ממנו.
מאת: עזריאל פינסקי דפים: 23 תאריך: 12/08/2020 מחיר: ₪ 46.00 הזמן עכשיו

Provisions of a Marital Safe Base and its Impact on Self-growth

This paper draws on theoretical research to explore the role of marriage in an individual’s pursuit of self-growth. Individuals are motivated to meet their physical, emotional and psychological needs, with the loftiest need being the need for self-growth (self-actualization). Attachment theorist suggest that self-actualization is only possible when one has supporting relationships. These relationships create a secure base which support the individual’s needs and allows them to go into the world to grow and develop. The closest relationship the individual has is paramount in acting as a secure base; for most, this is their partner in marriage. Feeling a sense of security and support from one’s marriage partner will provide them with a secure base. This secure base will play a pivotal role in the individual’s ability actualize their potential.
מאת: אבנר אנגלהרט דפים: 38 תאריך: 23/07/2020 מחיר: ₪ 76.00 הזמן עכשיו

בדידות ותלות השלכותיהן וביטוין בזוגיות

בעבודה זאת חקרתי את חוויות הבדידות והתלות עפ"י הוגי הדעות העיקריים בתחום זה כמו וויניקוט, קליין, קוהט ועוד..ו עפ"י התיאוריות ניסיתי למצוא קשר בין 2 חוויות אלה . כמו"כ חקרתי את ההשלכות והביטויים של חחויות אלה בקשר זוגי ואת הדרכים לטפל בהן .

מאת: שמואל דהן דפים: 45 תאריך: 14/07/2020 מחיר: ₪ 90.00 הזמן עכשיו

חינוך לאמונה בעידן הפוסטמודרני על פי תורתו של הרב קוק

המטרה של עבודה זו היא לבחון מה לכאורה מתנגש בין הניסיון לחנך לאמונה והרוח של העידן הפוסטמודרני. לאחר מכן להכיר את תפיסתו של הרב קוק ובמיוחד תרומתו לטובת החינוך לאמונה בא-להים בעידן זה.
מאת: יוסף סנדו דפים: 32 תאריך: 05/07/2020 מחיר: ₪ 64.00 הזמן עכשיו

זוגיות בצל הפרעות נפשיות עבודת מחקר

בנסיון לתאר את הקושי הגדול אותו חווים משפחות הנתונים בצל הפרעה נפשית ובחיפוש אחר הפתרון שיועיל למשפחות במצב כזה ביותר נקטו החוקרים גישות שונות אותן ניתן לתאר כמתח בין הרצון והצורך האנושי של הסובל מההפרעה לזוגיות ומשפחתיות טובה לבין הקשיים העומדים בפני האדם הסובל וכן קרוביו- בן\בת הזוג וילדיו בתא משפחתי שכזה. הנקודה שאותה ציינו החוקרים מכמה זויות היא האם ישנה אפשרות להקים תא משפחתי ואם כן כיצד. המסקנה העיקרית שגילו החוקרים היא שעצם ההמצאות בתוך קשר שהוא זוגי ומשפחתי מאפשרת ואף מעצימה את ההחלמה על ידי עידוד הסובל מההפרעה הנפשית לנוכחות בתוך מסגרת שמאלצת אותו בעדינות להיות "חלק" ואף מייצרת עבורו הצלחות הבונות בו את הביטחון והדימוי העצמי שהוכחו כמרכיבים משמעותיים בהחלמתו וחזרתו לחברה. במאמר הנוכחי נסקור את הדעות והתאוריות השונות לגבי התכנות קשר כזה לכל מרכיביו. המאמר מגדיר על פי המחקרים את המושגים זוגיות ומרכיביה ובהגדרת ההפרעות הנפשיות על מרכיביו ולאחר מכן דן על פי המסקנות בנובעות מההגדרות האם ישנה התכנות לתא משפחתי בקרב הסובלים מהפרעות נפשיות, ועל פי המחקרים באיזה תיאוריות ומודלים טיפוליים ניתן לאפשר תא זוגי שכזה. מטרתנו היא להעלות את המודעות בקרב הסובלים מהפרעות נפשיות ומשפחותיהם לגבי גישה שונה ואפשרות להתכנות תא משפחתי מתפקד – קרן אור.
מאת: טוביה בן אליהו דפים: 27 תאריך: 30/06/2020 מחיר: ₪ 54.00 הזמן עכשיו

קונפליקט עבודה משפחה

קונפליקט תפקידים והשפעתו על חלוקת התפקידים בין בני הזוג בחברה הכללית ובחברה החרדית. מטרת העבודה היא להצביע על הקונפליקט במציאות המודרנית שבה נשים רבות משתלבות בשוק העבודה, ועל השפעתו של קונפליקט זה על חלוקת התפקידים בין בני הזוג. הדגש הוא שמצב זה שונה מהעבר שאז תפקידי האם שלא עבדה היו מוגדרים בתוך הבית.
מאת: יוסף רזי זגורי דפים: 36 תאריך: 30/06/2020 מחיר: ₪ 72.00 הזמן עכשיו

קונפליקט עבודה משפחה

קונפליקט תפקידים והשפעתו על חלוקת התפקידים בין בני הזוג בחברה הכללית ובחברה החרדית. מטרת העבודה היא להצביע על הקונפליקט במציאות המודרנית שבה נשים רבות משתלבות בשוק העבודה, ועל השפעתו של קונפליקט זה על חלוקת התפקידים בין בני הזוג. הדגש הוא שמצב זה שונה מהעבר שאז תפקידי האם שלא עבדה היו מוגדרים בתוך הבית.
מאת: יוסף רזי זגורי דפים: 36 תאריך: 30/06/2020 מחיר: ₪ 72.00 הזמן עכשיו

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130